O nás

Aikido Musubi Dojo Bratislava vzniklo 31. decembra 2009 ako občianske združenie, v ktorom žiaden z jeho štatutárov ani členov neprofituje z členských ani sponzorských príspevkov

Všetky prostriedky získané od členov, sponzorov alebo iných dobrovoľných darcov sa využívajú výlučne na prenájom telocvične, organizovanie sústredení a rozvoj klubu a jej členov.

​Zakladateľmi bola hŕstka nadšencov, ktorých spájala veľká chuť učiť sa tomuto mladému bojovému umeniu, ktoré čerpá hlboko v histórii japonských bojových umení. V roku 2010 sa Aikido Musubi Dojo Bratislava stalo členom Slovenskej aikido asociácie (SAA – Aikikai Slovakia).

Prečo názov MUSUBI?

MUSUBI – voľný preklad slova je súlad, alebo harmonické vzájomné pôsobenie

Aikido je štúdiom múdrosti. Pokiaľ nie ste schopný sebakontroly a nemáte dôveru v sami seba, pokiaľ nie Kľúčom k tomuto procesu a srdcom aikido je musubi. V praxi znamená schopnosť splynúť ako fyzicky tak aj mentálne s energiou Vášho partnera.

Kľúčom k tomuto procesu a srdcom aikido je musubi. V praxi znamená schopnosť splynúť ako fyzicky tak aj mentálne s energiou Vášho partnera.